Oldal kiválasztása

A WHO és az Unicef vezetői közösen fogalmazták meg az anyatejes táplálás hétnek a szlogenjét: 

“Támogassuk az anyatejes táplálást egy egészségesebb bolygóért! “

A két nagy szervezet közös kampányában az országok vezetéseit próbálják meg ösztönözni arra, hogy védjék és mozdítsák előre a szakképzett szoptatási tanácsadások elérhetőségét az édesanyák számára. 

Ugyan a szoptatás természetes folyamat, de nem mindig könnyű!

Egyre több kutatás támasztja alá, hogy az anyatejes táplálás biztosítja a lehető legjobb életkezdést minden csöppség számára. Ezzel manapság minden babátváró kismama is tisztában van, ami néha bizony egy óriási felelősségként,  – mint egy hatalmas kőszikla   –  nehezedik az édesanyákra a szülést követő nehéz időszakban. 

Szoptatási tanácsadás – már a várandósság idején! 

A képzett szoptatási tanácsadók rengeteg hasznos tanácsot, testi és lelki támogatást tudnak nyújtani a kezdeti időszakban. Segítségükkel a szoptatás idejét jelentősen meg lehet hosszabbítani, ami jó a babának, a mamának és persze közvetve a gazdaságnak is – hiszen ha igazat mondanak a kutatások – kevesebb egészségügyi ellátásra lehet szüksége a felnövekvő csemetének. 

Nem csak az édesanya nyugodt lelkiállapotán múlik a sikeres kezdés. Bizony a szoptatás az elején tényleg nehéz manőverekkel indul. Még a fájdalom és a sebek kialakulása is normálisnak tekinthető, ezt viszont nem mindenki tudja. Ilyenkor jól jön a segítség.

Ne féljünk szakemberhez fordulni!  

A várandósság alatt érdemes unalmas, limonádé jellegű babaváros könyvek helyett a szoptatásról olvasni. Én is belefutottam olyan könyvbe ami inkább időpazarlás volt, és csak később fedeztem fel a Le Liche Liga hasznos szoptatással kapcsolatos írásait. Ez utóbbit én is csak később fedeztem fel, már szülés után. 

A szoptatás alatt számos kérdés/ probléma merülhet fel, amelyre előzetesen nem tudunk felkészülni, pl.:

  • Hogyan kerüljük el a derékfájást a helyes póz megtalálásával;  
  • hogyan kell bekapnia a babának a mellbimbót;
  • hogyan kerüljük el a derékfájást a helyes póz megtalálásával;
  • mit jelent az igény szerinti szoptatás;
  • megfázás esetén hogy szoptassunk
  • …és még ezer kérdés, egészen a szoptatás végéig.

Léteznek ingyenesen felkereshető szoptatási ambulanciák is, pl. A Szent István Kórházban, ahol többek közt segítenek a helyes szoptatási technika gyakorlásában.

Én örülök, hogy mertem segítséget kérni, tegyétek ezt meg ti is, ha bizonytalanok vagytok! 

A szoptatással kapcsolatos hasznos információkért látogassatok el a Le Leche Liga honlapjára.

Megosztás